Midea washing machine top load, twin tubs, 10 kg wash, 4.6 kg dry, white
| Dimensions | 546 x 886 x 992 centimetres |
| the color | white |
| Washing capacity | 10 kg |
| Dryer capacity | 4.6 kg |
| Download type | Upper |
| Rotational Speed | 1070 rpm |
| energy | 500 watts |
| Voltage | 220 volt |
| Frequency | 60 Hz |
Air circulation drying
With the unique design of the cover, the fabric can be easily rid of water through internal air circulation, which effectively improves the drying effect.

Magic cleaning filter
The Magic Cleaning Filter not only helps prevent soap and residue from accumulating inside the sink or drain, but it also keeps it away from clothes, as the residue is collected in the filter, making it easy to remove and dispose of.

Space saving
Maintain your laundry routine without taking up much space in your home with this compact washing machine equipped with a stainless steel inner tub for quick and efficient cleaning.
Washing and drying capacity
Capacity is a simple thing, but it should be a very important consideration when choosing washing machines. The larger the sink, the more laundry you can do. The 10kg capacity of the Midea washing machine has a direct impact on the amount of time you spend washing clothes

Washing machine type: twin tub washing machine
Washing machine loading type: top load
Washing capacity: 10 kg
Drying capacity: 4.6 kg
Energy efficiency level: E
Control type: knobs
Maximum power: 575 watts
Air drying system
Maximum rotation speed: 1070 rpm
Smart Connect: No
Child lock: No
Voltage: 220/60 Hz
the color is white
Model number: SK-TW100ADNB
| Color | White |
|---|---|
| Brand | Midea |
| Item Returns | This item can be returned |
-
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00









