LG Microwave 20 Liter Solo 1000 Watt Black
SAR 459.00
Out of stock
SKU
SK-MS2032GAS
| capacity | 20 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 250°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 1000 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| Color | black |
- LG's interior design, backed by an antibacterial coating, resists bacteria
So cleaning your microwave doesn't have to be a chore
Simply wipe with a damp cloth without chemicals
The hexagonal mounting ring found on microwaves provides wheels for the turntable to rest on instead of just 3
The extra support means you can place long or heavy items wherever you want without fear of them tipping over while heating
Bright LED lighting makes it easy to check the progress of your food while providing greater energy efficiency than traditional lighting
1000 watts
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | LG |
| size | 20 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00









