Home elec arabic bread maker 2600 watt grey
SAR 479.00
In stock
Only 19 left
SKU
HC18BM-5GY
| warranty | 3 Years |
| Size | 45 cm |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 2600 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| color | ashen |
- Home elc arabic bread maker
fixation tube
The die plate is 3.5 mm
Made of stainless steel
The new internal viewing window with light allows you to watch the food while it is cooking
high temperature
Dual adjustable thermostat temperature control
Unique control knob for up and down control
Cool touch handle
Non-stick plate for easy cleaning
Diameter 45 cm
2600 watts
The color is grey
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00









