Digital microwave 28 liters white
SAR 559.00
Out of stock
SKU
90517-28
| capacity | 28 liters |
| warranty | 2 Years |
| Temperature | Up to 250°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 1400 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| Color | white |
- An indispensable home appliance
It works with high capabilities and supports the automatic work feature
It also allows the use of Arabic as well as English
The microwave oven is made of the finest materials
Capacity: 28 liters
the color is white
Type: digital microwave
Energy levels: 10.
Power: 220/240 volts
Power: 1400 watts
Power: 50/60 Hz
99 minutes timer
Warranty: Two years with the agent
| Color | White |
|---|---|
| Brand | ALSAIF ELEC |
| size | 28 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00









