Midea washing machine top load, twin tub, 5 kg wash, 3.6 kg dry, white
| Dimensions | 425 x 730 x 885 centimetres |
| the color | white |
| Washing capacity | 5 kg |
| Dryer capacity | 3.6 kg |
| Download type | Upper |
| Type | Double sink |
| energy | 500 watts |
| Voltage | 220 volt |
| Frequency | 60 Hz |
Rust-resistant stainless steel body
The body of your Midea twin-tub washing machine is made of high-quality stainless steel, which makes it protected from rust. It is also more durable compared to traditional plastic washing machine bodies or tanks, so it lasts longer.

Spin drying
Thanks to the unique cover design, water can be easily drained from the fabric by the internal wind circuit, which effectively improves the drying function of this washing machine and makes it the best choice for you and your home.

Magic cleaning filter
This magical cleaning filter not only helps prevent soap, threads and dust from accumulating in your washing machine drum or tub, but also keeps them away from clothes.

Washing machine type: twin tub washing machine
Washing machine loading type: top load
Washing capacity: 5 kg
Drying capacity: 3.6 kg
Number of washing programs: multiple programs
Control type: knobs
Maximum power: 400 watts
Air drying system
Voltage: 220/60 Hz
the color is white
Model Number:SK-NLM11946WC
| Color | White |
|---|---|
| Brand | Midea |
| Item Returns | This item can be returned |
-
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00









