60 watt heating tray
SAR 199.00
In stock
Only 1 left
SKU
E04420
| warranty | 2 Years |
| color | white |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1100 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| warranty | 2 Years |
| color | Silver black |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 60 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
Heating tray
A new function is temperature rise
Temperature 160 degrees for the whole surface
Minya metal surface and easy to clean
Temperature setting and control
Hidden handle
Indicator lamp
60 watts
| Color | White |
|---|---|
| Brand | ALSAIF |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00









