Home elec hand blender 600 watts
SAR 329.00
In stock
SKU
E-HB03-1
| capacity | 1.75 liters - 600 ml |
| warranty | 3 Years |
| Inner bowl | Plastic |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 600 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| color | black |
- Home elec hand mixer
Speed Touch technology for smooth power control
Ergonomically designed grip for safe and easy handling with hanging loop for easy installation
Smart Speed allows you to adjust blending speeds simply by adjusting hand pressure
Double whisk
Food chopper 1.75 liter
The mixer shaft is removable for cleaning and storage
Coarse slicing and reverse slicing disc
Dual motor attachment for whipping cream, eggs and more dough tools
600 ml measuring cup
Easy to clean
600 watts
black color
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 1.75 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00









