Fisher dryer, automatic washing machine, 8 kg, quick wipe, steam cleaning, white color
SAR 1,399.00
In stock
Only 1 left
SKU
SA-FFLAWD-V08
| Water temperature | Adjustable |
| the color | white |
| Washing capacity | 8 kg |
| Dryer capacity | 5 kg |
| Download type | In front of me |
| Washing programmes | Multiple drying levels |
| Child lock and control lock | Existing |
| energy | 240 Volt / 60 Hz / 220 AC |
| Dimensions | 849x595x565 mm |
• Fisher automatic basket
• Washing capacity 8 kg
• Dryer capacity: 5 kg
• Warranty: two years
• Child lock
• Control lock
• Heating function
• Front packing
• Multiple washing programs and multiple drying levels
• Adjustable drying speed
• Water temperature is adjustable
• 240 Volt / 60 Hz / 220 AC
• Dimensions: 849x595x565 mm
| Color | White |
|---|---|
| Brand | FISHER |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00









