Midea Built-in Bottom Freezer Refrigerator 8.5 Cubic Feet White
| Dimensions | 54.5 x 54 x 178.5 centimetres |
| trade mark | Media |
| the size | 8.5 cubic feet |
| Capacity | 239 litres |
| Noise level | 44 dB |
| Defrost feature | Existing |
| Coolant type | R600a |
| the color | white |
| the weight | 58 kg |
| Frequency | 60 Hz |
Information about the Midea mini refrigerator, two doors, 8.5 feet
Midea two-door refrigerator, 8.5 feet, the best small refrigerator without sound in Saudi Arabia, suitable for families and individuals.
Adjustable shelves in Midea two-door refrigerator 8.5 feet
Keep all your food stored in organized places with the adjustable shelves in the Medea 8.5 Feet Double Door Refrigerator. You don't have to worry about searching for your favorite foods and drinks anymore because you have a refrigerator with great storage flexibility.
Modern design of the Midea mini refrigerator
Beautifully crafted and sleek, with a modern design that blends elegantly into your kitchen and finished with a finish that resists daily smudges, the Medea mini fridge is equipped with an all-round cooling system that keeps every item on every shelf evenly cooled.
Everything you need in the smallest two-door refrigerator in Saudi Arabia
The smallest two-door refrigerator from Midea is designed to meet the requirements of the most discriminating customers. Keep all your items at the perfect serving temperature with this modern Midea refrigerator.
The best mini refrigerator without sound, Midea brand
There is no need to defrost the refrigerator, with this feature, your refrigerator will always remain clean, which makes it the best mini-media refrigerator in terms of features.

Specifications of Midea two-door refrigerator, 8.5 feet
- Installation type: built-in
Capacity of the smallest Midea refrigerator: 239 litres
The best silent mini refrigerator
Energy efficiency class: D
Noise level of Midea mini fridge: 44 dB
Easy touch temperature control
Anti-freeze function in the Midea two-door mini refrigerator
Low noise level
the color is white
Voltage: 220 Volt/60 Hz
Model Number: SK-MDRE353FGU
| Color | White |
|---|---|
| Brand | Midea |
| Item Returns | This item can be returned |
-
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00









