Automatic washing machine, 8 kg, front load, 1400 cycles, white
SAR 1,699.00
Out of stock
SKU
SA-BAWMF-MG8W
| Number of programs | 18 |
| the color | white |
| Type | Front load washing machine |
| control | Touch control panel |
| The basin | From stainless steel |
| Capacity | 8 kg |
| Number of courses | 1400 cycles |
| Dimensions | 60*63*101 cm |
| energy | 220-240V, frequency 60Hz |
- Basic automatic washing machine
Front loading
Size 8 kg
Multiple programs
Touch control panel cover
transparent
Soft close technology to close the lid
Stainless steel sink
1400 cycles
Self cleaning
White color
Electricity 220-240 volts, frequency 60 Hz
Dimensions: 60*63*101 cm
| Color | White |
|---|---|
| Brand | BAISC |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00









