Fisher automatic washing machine, 10 kg, top load, silver
SAR 1,749.00
Out of stock
SKU
SA-FAWMT-E10S
| Dimensions | 580x596x968 mm |
| the color | silver |
| Capacity | 10 kg |
| Rapid cleaning system | FCS |
| Download type | Upper |
| Total weight | 44 kg |
| Programs | Multiple |
| energy | 220V/60Hz |
| trade mark | Fisher |
10 kg capacity
• Stainless steel pipes
• Triple pulsating water flow
• Water flow goes in different directions and levels
• Multiple programs
• Higher load
• Transparent cover
• Soft closing lid
• Fast Cleaning System – FCS
• I clean
• Easy to clean metal pile filler
• 220V/60Hz
• Net weight: 39 kg
• Total weight: 44 kg
• Size: 580x596x968 mm
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | FISHER |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00









