LG 50-inch Smart Monitor 4K UHD Series 75 – HDR10 Pro
| Dimensions | 113 x 71.9 x 23.5 centimeters |
| the color | black |
| Size | 50" |
| Precision | 3840×2160 |
| Screen type | UHD |
| Speaker type | AI Sound Pro |
| Image processor | α5 Gen 5 AI Processor 4K |
| Display resolution | 4K |
| Clarity type | HDR10 Pro |
| energy | 0.5 watts |
LG 50-inch screen has intelligence that goes beyond your thinking
Now experience the ease of control using just your voice! The help of Amazon Alexa, Apple AirPlay and other means makes controlling the LG 50-inch TV easier and faster than ever.

Cinematic experience at home with 4k UHD pro display
Now experience your favorite movies and series in 4K resolution and enjoy a viewing experience like that of a cinema.
A smart screen from which you receive sports alerts
With the Sports Alert feature, you can stop worrying about missing your favorite matches! Where you can receive notifications from the LG smart screen before the start of all the most important matches

50-inch LG smart screen with HDR10 Pro
With HDR10 Pro, the brightness level is adjusted to improve color and clarity in every image. Enjoy unparalleled entertainment with the LG Tamara Tabi Smart Display thanks to the realism of your content.!
Get ready for epic games!
Enjoy a great gaming experience with the Game Dashboard, Optimizers and HGiG feature, where you can now have all the settings you need for optimal gameplay in one place, and the Game Dashboard allows you to quickly change the settings of the current game type

| Color | Black |
|---|---|
| Brand | LG |
| Item Returns | This item can be returned |
-
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00









