LG 55-inch smart monitor QNED Series 806 with 4K HDR10 resolution
| Dimensions | 123.3 x 78.1 x 25.7 centimetres |
| the color | black |
| Size | 55" |
| Precision | 3840×2160 |
| Screen type | QNED |
| Speaker type | AI Sound Pro |
| Image processor | AI Alpha 7 5th generation 4K processor |
| Display resolution | 4K |
| Clarity type | HDR10 Pro |
| energy | 0.5 watts |
55-inch screen with room-to-room sharing
Get ready to turn your home into an all-in-one entertainment center with the LG 55-inch Smart TV. Enjoy the amazing room-to-room sharing experience as you can freely move content across connected TVs throughout the house, providing you with an uninterrupted and convenient entertainment experience

55-inch LG smart screen with True Cinema technology
Enjoy exceptional performance with LG's 55-inch QNED TV display with True Cinema technology. Enjoy an amazing cinematic experience that captivates your senses and makes you feel as if you are inside the movie, in the comfort of your home.

Powerful games
The LG 55-inch smart monitor gives you full power to play powerful and exciting games. Enjoy the next-generation gaming experience and benefit from the superior performance and outstanding quality that LG TV's display offers
55-inch smart screen with OTT services
Thanks to OTT services, you will find all your favorite videos ready to stream online. Enjoy watching the content you love with ease, as you can access the largest online video streaming platforms directly on this LG Smart TV.

LG 55-inch smart screen specifications
Brand: LG
Type: QNED 4K Smart TV
Screen size: 55 inches
Series 806
Alpha 7 fifth generation processor
4K processor
HGiG gaming feature and FreeSync technology
Model Number: SK-55QNED806Q
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | LG |
| Item Returns | This item can be returned |
-
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00









