LG 86-inch QLED 4K smart screen
| Dimensions | 192.5 x 116.5 x 35.9 centimetres |
| the color | black |
| Size | 86" |
| Precision | 3840×2160 |
| Screen type | QNED |
| Speaker type | AI Sound Pro |
| Image processor | AI Alpha 7 5th generation 4K processor |
| Display resolution | 4K |
| Clarity type | HDR10 Pro |
| energy | 0.5 watts |
When Quantum Dot technology meets Nanocell
Enjoy pure, brighter colors! See a stunning picture with unique colors with the power of true 4K Quantum Dot technology and the powerful NanoCell

Dimming Pro technology
LG QNED TV's dimming technology uses deep learning algorithms to parse and transmit display data to backlight dim objects and create more accurate, lifelike images while reducing the effect of halos.
Alpha 5 fifth generation processor
Intelligence beyond your thinking! From voice control to personalized content, LG UHD TV's ThinQ AI technology makes the experience smarter.
α5 Gen5 processor with AI technology and 4K resolution
Super powerful processing! Upscaling 4K resolution and enhancing overall image quality, the fifth generation AI Alpha 5 processor delivers sharp, sharp images to enhance the content on display.

ThinQ AI technology and WebOS operating system
Operating your Smart TV is very easy! Explore how easy it is to operate your TV with personalized alerts, recommended content types, smart assistants and more.
Room-to-room sharing feature
Start a movie in the living room, and finish it in the bedroom with room-to-room sharing. Content can be freely streamed across connected TVs throughout your home for an uninterrupted experience.
True Cinema technology
Superior performance steals the show! Enjoy a breathtaking cinematic experience from the comfort of your home on the LG QNED TV.
Powerful games
Enormous power in your hands to play whatever you like! Upgrade your gaming setup with the latest TVs for the ultimate next-gen gaming experience

OTT services
You'll find all your favorite videos ready to stream online! Easily watch your favorite content across the largest online video streaming platforms directly on your LG QNED TV.
Brand: LG
Type: QNED 4K Smart TV
Screen size: 86 inches
Series 80
Alpha 7 fifth generation processor
4K processor
HGiG gaming feature and FreeSync technology
Model number: SK-86QNED806Q
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | LG |
| Item Returns | This item can be returned |
-
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00









