LG front-loading clothes dryer, 10 kg, silver
| الأبعاد | 60 x 69 x 85 centimetres |
| trade mark | LG |
| Download type | In front of me |
| Dryer capacity | 10 kg |
| Type of the job | Fully automatic |
| Drying technology | Heat pump |
| Rotational Speed | 1400 rpm |
| the color | silver |
| Number of programs | 14 |
| Frequency | 60 Hz |
Perfect drying the first time
Enjoy perfectly dry clothes the first time thanks to Sensor Dry technology, in which a moisture sensor automatically optimizes drying time

Enjoy placing your Dual Inverter Compressor Dryer anywhere
The dryer does not require ventilation holes, but adds more style and strength to the space
LG ThinQ feature
Smart Control for Smart Life: Control from anywhere! Use the LG ThinQ app on your smartphone to start a drying cycle or get notifications when your wash is done from anywhere.

Convenient cleaning concentrator
Enjoy seamless maintenance with an auto-cleaning condenser that cleans itself without any intervention on your part

Enjoy your clothes in new condition
Keep your favorite clothes from shrinking or getting damaged with the low temperature drying feature.
Brand: LG
Type: Front Loading Clothes Dryer
Drying capacity: 10 kg
Double inverter heat pump
Allergy care
ThinQ (WiFi)
Antibacterial course
Option to delay playback: 3 to 19 hours
Drying sensor
Auto-cleaning condenser
Double filter
Model Number:SK-RH10V9PV2W
| Color | White |
|---|---|
| Brand | LG |
| Item Returns | This item can be returned |
-
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00









