LG microwave 56 liters neochef solo 1200 watts
SAR 1,349.00
Out of stock
SKU
SK-MS5696HIT
| capacity | 56 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 250°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 1200 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| Color | Dark brown |
- Every dish you make will taste better since it's cooked evenly and thoroughly, preserving flavour
The smart inverter precisely controls the temperature to evenly heat and defrost foods
Detailed cooking power distributes the heat of a wide range of foods 1.5 times faster
Precisely low temperature cooking helps you to easily make healthy homemade yogurt
You can also easily cook steamed dishes using the steam attachments
56 liters
1200 watts
| Color | White |
|---|---|
| Brand | LG |
| size | 56 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00









