Midea front loading washing machine, 12 kg wash, 8 kg dryer, 16 titanium programmes
| Dimensions | 59.5 x 59.5 x 85 centimetres |
| the color | Titanium |
| Download type | Front loading |
| Washing capacity | 12 kg |
| Dryer capacity | 8 kg |
| Rotational Speed | 1600 rpm |
| Number of programs | 14 |
| Screen type | LED |
| Control type | Handles - touch |
| volt | 220 volt |
Disc key
The custom-designed dial switch, which combines a practical display with an easy-to-use circular switch, is one of the unique and special solutions included in our washing machines.
You can choose a program to have all its details appear before you on a circular display screen, the design of which is inspired by the shape of the full moon

Wi-Fi control
Connect your washing machine to a Wi-Fi network through the MSmartHome app, where you can easily control your washing cycles remotely wherever you are. Simply open your favorite washing program on your smartphone and enjoy unlimited possibilities and features.
Steam care feature
Caring for the health of your loved ones is accompanied by good attention to hygiene! The Steam Care feature generates hot steam that removes up to 99.99% of germs and microorganisms before the main wash cycle. This feature is especially useful if you have people prone to allergies in your home and want to sterilize all your clothes and textiles.

maximum speed
Do you want to wash your clothes before going outside but are afraid that they won't finish in time? Use the maximum speed mode to reduce the wash cycle duration by up to forty percent!
Automatic cleaning program
Cleaning the washing machine tub keeps your laundry clean! The automatic tub cleaning program removes any dirt from the washing machine effectively and easily

Product type: Washer/dryer
Loading type: front loading
Washing capacity: 12 kg
Drying capacity: 8 kg
Maximum rotation speed: 1600 rpm
Energy efficiency class: A
Delay start option: 24 hours
Steam function: Yes
Control type: dial + touch
Display type: LED
Time delay: Yes
Digital inverter motor: Yes
Built-in water heater: Yes
Smart Connect: Yes
Colour: titanium
Model number: SK-MF200D120T
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Midea |
| Item Returns | This item can be returned |
-
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00









