Midea top loading washing machine, 10 kg, 8 programmes, white
| Dimensions | 63 x 100 x 60 centimetres |
| the color | white |
| Type of the job | Fully automatic |
| Washing capacity | 10 kg |
| Control type | Discs and buttons |
| Rotational Speed | 700 rpm |
| Number of programs | 8 |
| Noise level | 62 dB |
| Display type | LED screen |
| Volt | 220 volt |
Midea top loading washing machine 10 kg with circular control dial
The Midea top-loading washing machine with a capacity of 10 kg combines modern design and technological efficiency, as it features a circular control dial inspired by the Midea logo. The Lunar circular control dial provides an easy-to-use interface with a display screen that shows the programs and washing stages.
Choose your program with one touch and get exceptional washing results with the Midea washing machine!

Midea top loading washing machine, 10 kg, with quiet closing of the lid
The Midea 10 kg top loading washing machine adopted a quiet lid closing technology, ensuring safety and quiet at the same time. You don't have to worry about hurting your fingers or being bothered by closing noises, thanks to its matte glass cover that fights fingerprints and is easy to clean. Enjoy a quiet and safe washing experience with Midea!

Independent design for clothes softener in Midea 10 kg washing machine
The Midea 10kg washing machine has come up with an independent fabric softener design, allowing the softener to gradually drain out during the wash cycle. This step ensures that the softener is effectively distributed over the laundry fibers without negatively affecting them. Maintain the quality and softness of your clothes with this unique design from Media, and enjoy a fresh and lasting scent of clothes.

Specifications of Midea washing machine top load, 10 kg, 8 programs, white
- Type: Top Loading Washing Machine
Washing capacity: 10 kg
Number of programs: 8
Display type: digital
Rotation speed: 700 rpm
the color is white
Voltage: 220 Volt/60 Hz
Material: mixed
Model number: SK-MA200W100W
| Color | White |
|---|---|
| Brand | Midea |
| Item Returns | This item can be returned |
-
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00









