Midea washing machine, front loading, 21 kg, 14 programmes, silver
| Dimensions | 68.6 x 86.8 x 101.2 centimetres |
| trade mark | Media |
| Download type | In front of me |
| Washing capacity | 21 kg |
| Type of the job | Fully automatic |
| Control type | Handles - touch |
| Rotational Speed | 1300 rpm |
| the color | silver |
| Number of programs | 14 |
| Frequency | 60 Hz |
Large washing capacity
This efficient washing machine from Midea washes your clothes very quickly without compromising on cleaning performance, even with heavy loads. With a wide range of programs to choose from, you are guaranteed to get a suitable program for all your needs, whether it is clothes, shirts or delicate jeans.

Efficiency in performance
The Midea automatic washing machine combines elegant design with efficient performance! This wonderful machine is designed to provide you with a smooth washing experience thanks to the easy electronic control and digital display

Easy to clean
This washing machine features an innovative cleaning solution, using a smaller and lighter condenser filter that can be cleaned easier and faster than before, ensuring optimal, satisfactory and guaranteed results.

Loading type: Front loading washing machine
Washing capacity: 21 kg
Job type: Automatic
Number of programmes: 14 programmes
Number of wash cycles: 14
Number of temperature settings: 5
Maximum rotation speed: 1000 rpm
LED control panel light
Automatic temperature control
Color: silver
Voltage: 220V/60Hz
Model Number: SK-MF600W210W
| Color | Black |
|---|---|
| Brand | Midea |
| Item Returns | This item can be returned |
-
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00









