Braun steam iron 2800 watts
SAR 199.00
In stock
SKU
AB-SMP84C0WH
| warranty | 2 Years |
| color | white |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1100 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| warranty | 3 Years |
| color | white |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 700 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
- Brown steam iron
Non-stick based on Eloxal Plus to protect fabrics
Continuous steam at 50g/min
Large water tank with capacity of 300 ml
Cable 2.5 meters long
2800 watts
Color white grey
| Color | White |
|---|---|
| Brand | kenwood |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00









