Home elec Air Fryer Black 1600 Watt 18 Liter
| capacity | 18 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 230°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 1600 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
Air fryer and an electric oven, Home elec 18 liters
This product provides more than one job in one device
Everyone in one not only we fled, but also an air frying pan and dryer
Smart digital control panel 16 pre -set functions to help you cook favorite foods such as (steak, thickness, toast, kebab, chicken, barbecue, vegetables, yogurt, bread, pizza)
The air frying pan enables you to cook up to 80 % less fat to get a healthy alternative or without oil
It contributes to a rapid and effective cooking to contain 4 heating elements and can also keep the contents warm inside
A temperature of up to 230 ø C, a time range 0 ~ 60 minutes
It has a visible dual glass window to follow the contents while cooking
In addition to the hot air rotation feature and 360 degrees
It comes with the product additional accessories inside the box (rotating skewers shelf - pizza shelf - bread shelf - handle - rotating basket - frying basket - steak cage - bread sheet - grill - drying network)
Inner vessel capacity 18
1600 watts
220-240 volts / 50-60 Hz
black color
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 18 L |
| Item Returns | This item can be returned |
-
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00









