Hummer oven with grill 100 liters 2800 watts
SAR 899.00
In stock
SKU
90616-100SS
| capacity | 100 liters |
| warranty | 2 Years |
| Temperature | Up to 250°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 2800 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| Color | Silver |
Hummer oven
Made of stainless stainless steel
It contains a grill
Key to control a temperature of 100-250 ø C
Four elements of heating from stainless stainless
The capacity is 100 liters
2800 watts
220-240 volts
Two years warranty
black color
Made of stainless stainless steel
It contains a grill
Key to control a temperature of 100-250 ø C
Four elements of heating from stainless stainless
The capacity is 100 liters
2800 watts
220-240 volts
Two years warranty
black color
| Color | White |
|---|---|
| Brand | ALSAIF ELEC |
| size | 100 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00









