Home elec Air Fryer 2 Basket 1600 Watt
SAR 759.00
In stock
SKU
E-100-15
| capacity | 9 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 200°C |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1600 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
Digital aerobic pan
It works with high -speed air rotation technology
The most delicious food and snacks without oil up to 80 % less fat
Digital screen to set time from 1-60 minutes
Touch screen allows temperature control
The effect of high energy for fast cooking works to fry the food evenly and completely
A cooking bowl painted with adhesion layer for easy cleaning
Do 12 jobs
The total capacity 9 liters (2 basket 4.5 liters)
Energy: 1400-1600 watts
Witness: 220: 240 volts
Frequency: 50/60 Hurz
Available in black
3 years warranty


| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 9 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00









