HOMEELEC oven 100 liters 2800 watts
SAR 699.00
In stock
SKU
HC19DEW-100L
| capacity | 45 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 250°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 2000 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| Color | Silver |
HOMEELEC oven El
120 minutes temporary equipped with an alert bell
Heat control between 100-250 ø C
Heating elements with a quadruple key
Grill
Internal lighting
Double heater for all types of cooking
Thermal organizer to get excellent cooking
The capacity is 100 liters
2800 watts
240-220 volts
3 years warranty
120 minutes temporary equipped with an alert bell
Heat control between 100-250 ø C
Heating elements with a quadruple key
Grill
Internal lighting
Double heater for all types of cooking
Thermal organizer to get excellent cooking
The capacity is 100 liters
2800 watts
240-220 volts
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 100 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00









