Home elec oven 80 liters 2400 watts
SAR 649.00
In stock
SKU
E-600-80L
| capacity | 43 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 250°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 1800 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| Color | Black |
Home elec oven
Temporary equipped with an alert bell
Control the heat from above and below
Heating elements with a quadruple key
Grill
Thermal pregnancy function
220-240 volts 50/60 Hz 2200 watts
Interior lighting
80 liter capacity
Al -Watt 2400
220-240 volts / 50-60 Hz
Silver color
3 years warranty
Temporary equipped with an alert bell
Control the heat from above and below
Heating elements with a quadruple key
Grill
Thermal pregnancy function
220-240 volts 50/60 Hz 2200 watts
Interior lighting
80 liter capacity
Al -Watt 2400
220-240 volts / 50-60 Hz
Silver color
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00









