Home elec Air Fryer And Electric Oven Black 30 Liter
Special Price
SAR 651.00
Regular Price
SAR 1,310.00
In stock
SKU
E-100-7
| capacity | 30 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 230°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 1800 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
With Home Elec, electrical appliances have become easy and save time and effort, as the all-in-one product allows you to prepare daily meals in a distinctive and unusual way.
The large capacity means you can use it for almost every meal of the day for grilling, roasting, warming and dehydrating desserts to provide you with a fresh meal for every day
- Home Elec Steel Air Fryer and Electric Oven, 30 litres
This product provides more than one function in one device
All in one is not only an oven but also an air fryer, bread and yogurt maker, dehydrator and grill.
Intelligent digital control panel full touch operation
The air fryer enables you to cook food with up to 80% less fat for a healthier alternative or no oil.
Temperature up to 230°C, time range 0~60 minutes - It has a visible double glass window to keep an eye on the contents while cooking
This product performs 18 functions (kebab - meat - grilled fish - whole chicken - shrimp - pies - cake - pizza - French fries - samosas - sweet potatoes - drying fruits - roasting nuts - bread)
The product comes with additional accessories inside the box (revolving skewer rack - pizza rack - bread rack - handle - rotating basket - frying basket - steak cage - baking sheet - grill - drying net)
Maximum capacity 30 litres
Watt 1800
220-240V/50-60Hz
black color
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 30 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00









