Home elec Steel Toaster 920 Watts
SAR 269.00
In stock
SKU
E-1402-2
| warranty | 2 Years |
| color | white |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1100 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| warranty | 3 Years |
| color | Silver black |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 920 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
Toast Home elec, asking
It roasts two slices of bread
Shining indicator
Remove freezing from frozen bread
Ease of removing tray that collects roasting residue
Ease of cleaning
Energy 920 watts
The voltage 220 - 240 volts
Frequency 50 - 60 hertz
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00









