HOMEELEC .Steel Air Fryer And Electric Oven 18 Liter
| capacity | 18 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 230°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 1500 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| Color | Silver |
With HOMEELEC , the electrical appliances have become easy and brief for time and effort, as it provides for you the whole product in one to prepare daily meals in a distinctive and unusual way
The large capacity means that you can use it almost every meal per day for barbecue, roasting, heating and drying sweets to provide for a new meal for every day
Air Frying pan pan and electric oven, HOMEELEC . Iteter 18 liters
This product provides more than one job in one device
Everyone in one not only we fled, but also an air Frying pan pan and a bread maker, yogurt, dryer and grill
Smart Digital Control Panel 16 Touch Fully
The air Frying pan pan enables you to cook up to 80 % less fat to get a healthy alternative or without oil
A temperature of up to 230 ø C, a time range 0 ~ 60 minutes
It has a visible dual glass window to follow the contents while cooking
This product does 16 jobs (kebab - meat - grilled fish - whole chicken - shrimp - pies - cake - pizza - fried potatoes - samosa - sweet potatoes - drying fruits - roasting nuts - bread)
It comes with the product additional accessories inside the box (rotating skewers shelf - pizza shelf - bread shelf - handle - rotating basket - Frying pan basket - steak cage - bread sheet - grill - drying network)
The maximum capacity is 18 liters
1500 watts
220-240 volts / 50-60 Hz
Silver color
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 18 L |
| Item Returns | This item can be returned |
-
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00









