HOMEELEC oven 60 liters
SAR 499.00
In stock
SKU
E-600-60L
| capacity | 60 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 250°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 2200 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| Color | Silver gilt |
Electric oven is 60 liters
Equipped with a 120 -minute timer equipped with an alert bell
Control the temperature between 100 and 250 degrees Celsius
Innovative technology reduces cooking time significantly
Easy View glass allows you to monitor your food without opening the door
High -quality materials guarantee durability and longevity
A great ability that allows you to cook a lot of people with ease
It provides a warm air rotation throughout the device for bread, cooking and fast Frying pan
There are flexible sites for the rift that gives you more control over heating, cooking, bread, barbecue and melting operations
It includes handles that can be set to enhance comfort
Grill
Interior lighting
The voltage 220-240 volts
Energy is 2200 watts
Available in Silver in copper handles
3 years warranty
Equipped with a 120 -minute timer equipped with an alert bell
Control the temperature between 100 and 250 degrees Celsius
Innovative technology reduces cooking time significantly
Easy View glass allows you to monitor your food without opening the door
High -quality materials guarantee durability and longevity
A great ability that allows you to cook a lot of people with ease
It provides a warm air rotation throughout the device for bread, cooking and fast Frying pan
There are flexible sites for the rift that gives you more control over heating, cooking, bread, barbecue and melting operations
It includes handles that can be set to enhance comfort
Grill
Interior lighting
The voltage 220-240 volts
Energy is 2200 watts
Available in Silver in copper handles
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 60 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00









