HOMEELEC air fryer
SAR 869.00
In stock
SKU
HC-18AF2D-BK
| capacity | 8.5 Liter - 7 Liter |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 200°C |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1800 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
- Home Elec fryer without oil
Equipped with a digital touch screen
The frying basket pan is non-stick
Pizza tray + food divider
Cake pan + grill
Bowl capacity 8.5 liters + basket capacity 7 liters
black color
1800 watts
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 7 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00









