Kenwood toaster 900 watts
SAR 149.00
In stock
Only 3 left
SKU
AB-TCM01A0BK
| warranty | 2 Years |
| color | white |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1100 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| warranty | 3 Years |
| color | Silver black |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 900 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
Kenwood 2 slice toast toaster
Preparing breakfast is made easy with the Kenwood 2-Slice Toaster. This machine looks attractive and exquisite thanks to the elegant stainless steel color and contemporary design. The Kenwood toaster has all the convenience features that make the roasting process efficient, easy and fast. The Kenwood 2-Slice Toaster OWTCM01.A0BK is a distinctive set of features that allow you to toast bread, more easily and in a shorter time.
Easy to use
Small size.
Two slices
Made of stainless steel
Watt: 900 watts
Removable crumb tray
Possibility of storing the cord
| Color | White |
|---|---|
| Brand | kenwood |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00









