Home elec oven 80 liters
SAR 699.00
In stock
SKU
HC-1-80L
| capacity | 80 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 250°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 2400 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
| Color | black |
- Capacity: 80 litres
120 minute timer with alarm bell
Temperature control between 100 and 250 degrees Celsius
Four-stage switch heating elements
Grill function
Convection function
220-240V 50/60Hz 2400W
Interior lighting
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 80 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00









