HOMEELEC Frying pan
| capacity | Bowl 7.7 liters - basket 6.2 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 200°C |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1800W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
HOMEELEC Frying pan pancall without oil
Equipped with a temperature control key
Equipped with a timer to set time for 1-60 minutes
It has a transparent window to follow the contents during cooking in addition to internal lighting
Cooking at the appropriate temperature allows you to obtain a healthy fried food and crunchy using 98% less oil compared to the traditional pan
The air Frying pan pan works to fry the food evenly and completely
An elegant and shiny circular Frying pan pan that deserves a major place on thesetchen table
It easily allows you to prepare everything healthy from frozen vegetables to mozzarella fingers, chicken or fried potatoes
This product offers the best capabilities that improve the results of cooking
A product perfectly designed to prolong the life of use
Designed with a stained -colors with a stain -resistant colors
Frying pan basket bowl is not adhesive
It comes with additional accessories such as: Pizztray - Food Divide - Cake Template - Grilling Grill
The capacity of the bowl 7.7 liters - basketball capacity of 6.2 liters
black color
1800 watts
The voltage 220-240 volts
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 7.7 L |
| Item Returns | This item can be returned |
-
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00









