Home elec Steam Oven and Air Fryer 40 Liter
| capacity | 40 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 230°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 2400 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
Steam oven
This product provides more than one job in one device
Everyone in one not only we fled, but also an air frying pan and a bread maker, yogurt, dryer and grill
A smart digital control panel completely touch
The air frying pan enables you to cook up to 80 % less fat to get a healthy alternative or without oil
A temperature of up to 230 ø C, a time range 0 ~ 60 minutes
It has a visible dual glass window to follow the contents while cooking
This product works 31 programs
Timer Evance feature
This product provides water storage tank
This product does several jobs (steam - grill - grill and vapor - frying with air - deciphering - fermentation - cleaning)
It comes with the product additional accessories inside the box (barbecue tray - skewer of grill - barbecue skewer - baking tray - handle - dotting tray - frying basket - water tank - safety key - door - external structure - glove - control panel)
The maximum capacity is 40 liters
Al -Watt 2400
220-240 volts / 50-60 Hz
black color
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 40 L |
| Item Returns | This item can be returned |
-
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00









