Home elec Multifunction Cooking Pot 1600 Watts
SAR 589.00
In stock
SKU
E-804
| capacity | 6 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 240°C |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1600 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
Cooking a digital screen
It gives you 18 different jobs
The exterior of the destiny is made ofstainless steel
A security device to open and close the cover
Glass cover allows you to narrate cooking
This product provides more than one job in one device
Non -adhesive
6 liter capacity
1600 watts
220-240 volts / 50-60 Hz
3 years warranty
| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 6 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00









