Kenwood Air Fryer 1500W 3.8L
SAR 329.00
Out of stock
SKU
AB-HFP30.000B
| capacity | 3.8 liters |
| warranty | 2 Years |
| Temperature | Up to 200°C |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1500 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
- Capacity: 3.8L/1.7kg
Timer: 60 minutes
Fryer feature: You only need one tablespoon of oil
Screen: touch screen
Temperature: adjustable temperature
Use: grilling, roasting, baking
Dimensions: 33.5 x 33.5 x 40 cm
1500 watts
| Color | White |
|---|---|
| Brand | kenwood |
| size | 3.8 L |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
Home elec coffee grinder 200gSAR 359.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00









