HOMEELEC Hypopoli . Stainless Steel 18 liters
| capacity | 18 liters |
| warranty | 3 Years |
| Temperature | Up to 230°C |
| Material of manufacture | Estelle |
| Watts | 1600 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
With HOMEELEC , the electrical appliances have become easy and brief for time and effort, as this product provides a family cooking space for all your family members
With the Frying pan pan 18 liters in one you do not need an oven for pizza - microwave - dryer or even for torture because you can simply prepare any meal through this modern device from the HOMEELEC of you
Air Frying pan pan and electric oven, HOMEELEC . Iteter 18 liters
This product provides more than one job in one device
Smart digital control panel 16 pre -set functions to help you cook favorite foods such as (steak, thickness, toast, kebab, chicken, barbecue, vegetables, bread, pizza)
The air Frying pan pan enables you to cook up to 80 % less fat to get a healthy alternative or without oil
It contributes to a rapid and effective cooking to contain 4 heating elements and can also keep the contents warm inside
A temperature of 50 up to 230 ø C, a contjuged time range
Smart lighting function open and closing with the light button
An integrated design for the control panel, door and metal body completely
High heat -resistant glass door enables you to follow the contents while cooking
In addition to the hot air rotation feature and 360 degrees
It comes with additional accessories inside the box (rotating skewers shelf - pizza shelf - bread shelf - handle - rotating basket - Frying pan basket - steak cage - bread sheet - grill - drying grill)
1600 watts
220-240 volts / 50-60 Hz
Silver color
3 years warranty



| Color | White |
|---|---|
| Brand | home elec |
| size | 18 L |
| Item Returns | This item can be returned |
-
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00 -
Home elec Grinder Capacity 3 KgSAR 1,429.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00









