Tefal fryer without oil
SAR 1,153.00
Out of stock
SKU
FZ750028
| capacity | 800 kilos |
| warranty | 2 Years |
| Temperature | Up to 180°C |
| Material of manufacture | Plastic |
| Watts | 1400 W |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Voltage electricity | 220-240 Volts |
- Enjoy the original taste of home fries with only 3% of the fat
Versatility The Actifry Express is not only used for French fries, it gives you a lot of possibilities, from appetizers to desserts
It gives you fast results thanks to its unique electronic temperature control technology, in addition to reaching a higher temperature than before (180 degrees instead of 170 degrees Celsius)
Even cooking without any manual intervention, no need for pre-heating or manual stirring, all thanks to the automatic stirring lever
Enjoy its capacity: 1.2 kg for up to 5 people
1400 watts
| Color | White |
|---|---|
| Brand | Tefal |
| size | 1.2 KG |
| Item Returns | This item can be returned |
We found other products you might like!
-
HOMEELEC Coffee Grinder 130 WattsSAR 659.00 -
Home Elec 200 Watt Wood GrinderSAR 177.00 -
HOMEELEC Grinder Mill 350 gram 310 wattsSAR 379.00 -
Home Elec grinder 200 watts, navy blueSAR 159.00 -
HOMEELEC C fee coffee grinder 240 gramsSAR 529.00 -
HOMEELEC Grinder Mill coffee 400 wattsSAR 173.00 -
HOMEELEC Grinder 1 Kg 350 WattsSAR 699.00 -
Home Elec grinder 200 watt whiteSAR 159.00 -
HOMEELEC Grinder Capacity 2 Kg 370 WattSAR 935.00 -
HOMEELEC Grinder 500gm 350WSAR 599.00









